USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
  • Kontakt

Hotel Arcoiris Tulum

Förhandsbokning
2026-08-31
2026-09-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

68

Hotel Arcoiris Tulum 4*

 Gratis Wi-Fi

Gratis Wi-Fi på offentliga platser

 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Incheckning/Utcheckning

Snabbincheckning/-utcheckning

 Simbassäng

Utomhusbassäng

 Fitness/Gym

Fitnesscenter

 Aktiviteter

Fiske

 Spa & Hälsocenter

Solarium

 Pendeltrafik

Transferservice (mot avgift)

 Luftkonditionering

Det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum, som ligger mindre än 6 minuters promenad från Cenote Yax Kin Camping, ståtar med en utomhuspool och ett fitnesscenter. Det här hotellet, som ligger inom några kvarter från Tulum Underwater, har 18 rum några kvarter från busshållplatsen.

Tulums centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Hotellet ligger invid hantverksbutiker och affärer samt 950 m från Rotario. I närheten av Arcoiris hittar du sevärdheterna som Cenotes Casa Tortuga Tulum. Busstationen Tulum ligger cirka 5 minuters gångavstånd från det här boendet, medan Parque Nacional de Tulum cirka 3 km bort.

De luftkonditionerade rummen har bekvämligheter som luftkonditionering. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. De separata sovrummen är utrustade med ett vitrinskåp. De privata badrummen inkluderar en separat toalett och en dusch, samt badlakan och handdukar för gästernas extra komfort.

Hotel Arcoiris Tulum har också en bar på terrassen. Restaurangen Antojitos La Chiapaneca erbjuder mexikanska rätter och ligger ganska nära detta hotell.

  • Lokala sevärdheter
  • Cenotes Casa Tortuga Tulum
    500 m
  • Dos Aguas Park
    350 m
  • Casa de la Cultura
    550 m
  • Tulum Underwater
    600 m
  • Cenote Xcacelito
    500 m
  • Parque Dos Ojos
    500 m
  • Cenote Caracon
    450 m
  • Cenote Yax Kin Camping
    500 m
  • Flygplatser
  • Playa del Carmen Flygplats
    63 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Gratis Wi-Fi på offentliga platser
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Snabbincheckning/-utcheckning
  • Husdjur tillåtna
  • 24-timmars säkerhet
  • Bagageförvaring
  • Brandsläckare
  • Nyckelåtkomst

Mat och drycker

  • Köksgeråd
  • Snackbar

Aktiviteter och avkoppling

  • Utomhusbassäng
  • Strandparasoll
  • Solsängar
  • Solterass
  • Solarium
  • Fitnesscenter
  • Fiske
  • Pool med utsikt

Service

  • Transferservice (mot avgift)
  • Rumsservice
  • Hushållning
  • Utflykts-/biljettservice
  • Matinköpsservice
  • Välkomstdryck
  • Fax-/fotokopiering

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Sittgrupp
  • Terrass
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 23:00
Utcheckning: från 05:00 till 11:00
Licensnummer011-025-002741/2026
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum?

    Det tar 5 minuter till fots att komma från det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum till centrum.
  • Var ligger den närmaste flygplatsen till Hotel Arcoiris Tulum?

    Mellan Playa del Carmen flygplats och Hotel Arcoiris Tulum är det 65 km.
  • 🚗

    Kan jag parkera min bil i närheten av det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum?

    Det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum erbjuder gästerna parkering.
  • 🕗

    Vilken tid checkar man ut på Hotel Arcoiris Tulum?

    Gästerna på Hotel Arcoiris Tulum måste checka ut till 11:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på hotellet?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 30$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta 4-stjärniga hotell?

    Detta 4-stjärniga hotell erbjuder Studio med King size-säng, Rum med Queen size-säng och Standardrum med Queen size-säng att välja mellan.
  • Vilken typ av pool erbjuder det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum?

    Det 4-stjärniga Hotel Arcoiris Tulum har en utomhuspool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Gästrecensioner

Gunnar

bodde på 2023-02-02

8 / 10

plus

restaurangen var som gjord för frukost. sängarna var extra bekväma och jag sov gott. dess läge på gångavstånd från dos aguas park var fantastiskt.

Teodor

bodde på 2023-03-02

8 / 10

plus

Läget var perfekt och fantastiskt - på gångavstånd från Tulum Underwater. Den låg inom 10 minuters promenad från en busstation. Rummet hade fin balkong och kök och var stort och ljust...

Lars

bodde på 2023-02-02

8 / 10

plus

Hotellet var modernt och maten var enastående. Rummet var nytt och ganska stort och hade kök och fin balkong. Läget var perfekt, på gångavstånd från Mixik. På restaurangen serverade de mexikanska maträtter.

Björn

bodde på 2022-07-02

9 / 10

plus

De rena och väldigt rymliga rummen hade fin balkong samt kök. Läget var idealiskt, på gångavstånd från Laguna Kaan Luum.

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-31
2026-09-01

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hotel Arcoiris Tulum, Mexiko

Ave. Tulum Centro Entre Calle Jupiter Y Calle Acuario, Tulum, Quintana Roo. Mexico, Tulum, Mexiko

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © tulumtownhotels.com

All rights reserved